Sadece Galataport şubesinin günlük cirosu 2 milyon TL’yi buluyor

Necla DALAN

Başarılı Türk şefler de dünyanın dört bir yanında restoran açıyor. Doğuş Grubu’na ait D.ream bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Günaydın da dünya çapında üne kavuşan Türk restoranlarından… Doğuş Grubu’na ait D.ream bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Günaydın da dünya çapında üne kavuşan Türk restoranlarından…

Ancak restoranın öyle bir özelliği var ki İstanbul’daki tüm restoranları geride bırakıyor. Zira Günaydın, D.ream çatısı altında faaliyet gösteren ve aralarında Borsa, Nusr-Et, Da Mario, Frankie, Gina, Parle, Liman İstanbul, Vogue ve Zuma’nın da olduğu tüm restoranlar içinde en çok kazanan marka haline geldi.

Sektör kulislerine göre İstanbul’da Günaydın kadar günlük ciro yapan bir marka yok. İddia o ki Günaydın’ın Galataport’daki şubesi, günlük 1,5 milyon TL’yi bulan bir ciro yapıyor. Yaz döneminde bu rakam 2 milyon TL’yi buluyor.

Cüneyt Asan’ın kurucusu olduğu Günaydın Et Restaurant’ın çoğunluk hissesi 10 yıl kadar önce Doğuş Grubu’na satıldı. Bostancı’da küçük bir kasap dükkânı olarak başlayan Günaydın’ın yolculuğu bugün yurt içi ve yurt dışında 50’nin üzerinde şubeyle yoluna devam ediyor. Hedef bu yıl bitmeden şube sayısında 60’a ulaşmak. Günaydın, çiğ et üretimi ve satışı da yapıyor.

YENİ HEDEF PAZARLAR ABD VE AVRUPA

Günaydın, önümüzdeki dönemde de büyümeye devam etmeyi planlıyor. Yurt dışında Dubai’de 3, Azerbaycan’da 5 şubesi olan Günaydın’ın Katar, Bahreyn ve Özbekistan’da şubeleri açıldı. Bu yılın ekim ayında Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da bir şube hizmete girecek.

Günaydın’ın yurt dışında bundan sonraki rotası ise ABD ve Avrupa olacak. Öncelikli ülkeler olarak da İngiltere, Almanya, Fransa ve İtalya gibi ülkeler belirlendi. İlk şubelerin ise Londra ve Berlin’de açılması hedefleniyor. Amerika’daki ilk şube ise New York’ta planlanıyor.

Türkiye’de de yatırımlar devam ediyor. Haliç’teki Tersane İstanbul projesinde bir şube için anlaşma sağlandı. İnşaata yakında başlanacak. Büyükçekmece’deki Kıyı İstanbul’da da inşaat devam ediyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x