Hyundai’den Pekin Otomobil Fuarı’nda Performans Şovu.

Hyundai Motor Company, yüksek performanslı ilk elektrikli modeli IONIQ 5 N, Yeni SANTA FE ve Yeni TUCSON’u 2024 Pekin Uluslararası Otomotiv Fuarı’nda tanıtarak Çin pazarındaki rekabetçiliğini güçlendiriyor. Hyundai, en önemli ve en çok rağbet gören elektrikli modellerini Çin pazarında da satışa sunarak stratejik olarak oldukça önemli bir hamle yapmış oluyor. Dünyanın en büyük EV pazarında yüksek performanslı IONIQ 5 N ile fark yaratmaya hazırlanan Hyundai, SUV segmentinde de iddiasını artırmaya hazırlanıyor. 

Çin pazarı için özel olarak geliştirilen MUFASA modeline ek olarak TUCSON ve SANTA FE’yle de dikkat çekmeye devam ediyor. Çin’de uzun yıllardır büyük beğeni toplayan TUCSON ve SANTA FE modelleri de müşteri beklentileri karşılamak için Avrupa’daki versiyonlara göre daha uzun ve daha geniş olarak tasarlanıyor.

Geçen yıl Goodwood Hız Festivali’nde tanıtıldıktan sonra büyük ses getiren IONIQ 5 N, geçtiğimiz günlerde de “WCOTY- Dünyada Yılın EV Otomobili“ seçilmişti. Hyundai, 650 beygirlik gücüyle dikkat çeken IONIQ 5 N’i yılın ikinci yarısında Çin’de piyasaya sürmeyi planlıyor. Kore dışındaki ilk “N Özel Deneyim Merkezi”ni de Shanghai’da açan Hyundai, böylece potansiyel müşterileriyle günlük ve aylık test sürüşleri gerçekleştirecek. Çin’deki N müşterileri için motor sporları kültürünü geliştirmek isteyen Hyundai, katılımcıları gelişmiş yarış araçlarıyla da bir araya getirecek. Ayrıca Hyundai N, TCR Çin Şampiyonası’nda da geçtiğimiz yıl yakaladığı önemli başarıları 2024 sezonunda da tekrarlamayı hedefliyor.

Hyundai, Pekin Otomobil Fuarı’nda toplam 1.208 metrekarelik bir alana yayılan bir standda ziyaretçilerini ağırlayacak. “IONIQ 5 N” başta olmak üzere toplam 14 modelini sergileceyek olan Hyundai, aynı zamanda hidrojen teknolojisini de ziyaretçilerle paylaşacak. Hidrojen değer zincirinin üretim-depolama, taşıma-kullanma aşamalarını sergileyecek olan Hyundai, özelleştirilmiş kapsamlı bir hidrojen enerjisi çözümü olarak, farklı kullanıcıların ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir teknolojiler geliştirmeye devam edecek. Hidrojen yakıt hücresi sistemlerinin ve organik atıkların tekrar hidrojene dönüştürülmesi fuar alanında sergilenirken böylece Hyundai’nin çevre dostu mobilite konusundaki kararlılığı da vurgulanmış oluyor.

Ayrıca Hyundai, Contemporary Amperex Technology Co.Limited (CATL) ile Çin’in Yeni Enerjili Araç (NEV) pazarına hitap etmek ve markanın elektrifikasyondaki rekabet gücünü artırmak için bir mutabakat anlaşması da imzaladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x