Gazze’de Acı Tablo: Saldırıda Ölen Kadının Bebeği Kurtarıldı

Dün akşam Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentinde, İsrail ordusunun bir evi hedef alan bombalı saldırısında hamile bir Filistinli kadın öldü, ancak karnındaki bebeği doktorlar tarafından kurtarıldı.

Sivil Savunma İdaresi’nin yazılı açıklamasında, “İsrail ordusunun hava saldırısı düzenlediği Refah’ın doğusundaki George Caddesi üzerinde Abdulal ailesine ait çok katlı bir binanın enkazında çok sayıda Filistinli şehit oldu” ifadesine yer verildi.

Açıklamada, ekiplerin enkaz altındaki çok sayıda cesede ulaştığına dikkat çekilerek, kayıp ve yaralılara ulaşmak için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Görgü tanıkları, ilk yardım ve sivil savunma ekiplerinin hedef alınan binada kadın ve erkek çocukların da aralarında bulunduğu çok sayıda kişinin cansız bedenlerine ulaştığını aktardı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 8 Nisan’da yaptığı açıklamada saldırı için tarih belirlendiğini belirtmişti. Ancak İsrail devlet televizyonu KAN’ın 14 Nisan tarihli haberinde Netanyahu’nun, planlanan saldırının “ertelendiği” iddiasına yer verilmişti.

İsrail’in, kara işgali öncesinde bölgeye sığınanları çıkarmak için iki hafta içerisinde Refah yakınlarında 10 bin çadır kurmayı planladığı öne sürülmüştü. 30 bin ek çadırın da satın alma aşamasında olduğu ve bunların da aynı bölgeye daha sonra kurulacağı kaydedilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x