Apple’ın planı ortaya çıktı! Tasarımlar değişiyor

Apple, teknolojisini bir adım öteye taşıyor ve çok daha ince tasarımlar üzerinde çalışıyor. Bloomberg’ten güvenilir bir kaynak Apple’ın gelecek planlarını ortaya çıkardı. iPhone, MacBook Pro ve Apple Watch modelleri için yeni tasarımlar geliyor. İşte haberin detayları…

Apple’dan daha ince tasarımlar: iPhone, MacBook Pro ve Apple Watch geliyor

Apple, 2025 yılında piyasaya sürmeyi planladığı iPhone 17 serisi için ciddi tasarım değişiklikleri üzerinde çalışıyor. Mark Gurman’ın haberine göre, yeni iPhone 17 mevcut modellere kıyasla çok daha ince olacak. Apple, bu yeni modelle birlikte kategorisindeki en ince ve en hafif ürün olma hedefini gerçekleştiriyor. Yani, iPhone 17 ile cebinizde telefon taşıdığınızı bile hissetmeyebilirsiniz.

Sadece iPhone ile sınırlı değil, Apple aynı zamanda MacBook Pro ve Apple Watch’un yeni versiyonlarını da çok daha ince planlıyor. Hatırlarsanız, en son 2021’deki tasarım değişikliği ile MacBook Pro biraz kalınlaşmıştı.

Bu kalınlaşma, Apple Silicon’a geçiş ve MagSafe, HDMI, SD kart yuvası gibi portların geri dönüşü ile gelmişti. Ama artık Apple, bu cihazları daha da inceltme yolunda adımlar atıyor. Apple Watch X ise bugüne kadar ki en büyük tasarım değişikliğini yaşayacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz ay tanıtılan M4 iPad Pro, sadece 5.1 mm kalınlığı ile Apple’ın bugüne kadar ürettiği en ince ürün oldu. Bu incecik tasarım, daha ince yeni nesil Apple cihazları için bir başlangıç olarak görülüyor. Mark Gurman’a göre, bu yeni nesil tasarımlar Apple’ın tüm ürün yelpazesine yayılacak. Yani, gelecekte çok daha ince ve hafif Apple cihazları görmeye hazır olun.

Peki, siz bu yeni ince tasarımlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Daha ince ve hafif Apple cihazları sizce nasıl bir kullanım deneyimi sunar? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x